ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ ΣΤΙΣ 04 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2016
ΤΗΣ ΈΝΩΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ, ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΩΝ ΑΙΓΙΝΑΣ

Από την Ένωση Επαγγελματιών, Βιοτεχνών και Εμπόρων Αίγινας, ανακοινώνονται τα αποτελέσματα των αρχαιρεσιών, που διεξήχθησαν στις 4 Σεπτεμβρίου 2016:

 
Βρέθηκαν…... 215 ψηφοδέλτια
ΕΓΚΥΡΑ………... 207 ψηφοδέλτια
ΑΚΥΡΑ……………... 8 ψηφοδέλτια
ΛΕΥΚΑ…………..…. 0 ψηφοδέλτια

 

Σύμφωνα με αυτά, για το Διοικητικό Συμβούλιο, εξελέγησαν οι ακόλουθοι:

1. Εκ του Συνδυασμού, «ΕΝΩΤΙΚΗ  ΚΙΝΗΣΗ  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ  ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΩΝ  ΑΙΓΙΝΑΣ»

Έλαβε 127 έγκυρα ψηφοδέλτια και εκλέγει για το Δ.Σ. 6 έδρες 

   1.        ΣΚΑΛΤΣΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ ....96
   2.        ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ  (ΚΑΝΤΗΛΙΕΡΟΣ)…. 70
   3.        ΔΡΙΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ....65
   4.        ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ….54
   5.        ΧΑΛΔΑΙΑΚΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΣΤΑΘΩ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ….52
   6.        ΧΕΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ….38
    7.        ΚΥΡΙΑΖΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ…. 38
    8.        ΜΠΗΤΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ…. 37
    9.        ΚΑΝΕΛΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ…. 34
 10.        ΛΥΚΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ.… 33
 11.        ΤΖΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ…. 31
 12.        ΤΡΙΜΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ…. 22
 13.        ΑΛΕΥΡΑΣ ΑΓΟΡΑΣΤΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ….14
 

2. Εκ του Συνδυασμού, «ΕΝΙΑΙΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ  ΑΙΓΙΝΑΣ»

Έλαβε 80 έγκυρα ψηφοδέλτια και εκλέγει για το Δ.Σ. 3 έδρες.

   1.        ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ…. 74
   2.        ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ…. 35
   3.        ΜΑΡΙΝΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ…. 30
    4.        ΤΣΙΡΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ….29
    5.        ΠΙΤΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΡΥΔΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ…. 28
    6.        ΣΑΧΤΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ…. 27
    7.        ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ…. 25
    8.        ΡΟYΣΣΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ…. 25
    9.        ΑΛYΦΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ….24
 10.        ΠΑΣΧΑ ΣΤΕΛΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ… 22
 11.        ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ….20
 12.        ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ… 18
 13.        ΓΚΑΡΝΕΡ ΝΤΕΗΒΙΝΤ του ΕΡΙΚ….13
 14.        ΧΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ…. 13
 15.        ΚΟΥΝΑΔΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟY….11
 16.        ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ…5
 17.        ΛΑΔΑ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ…3
Για την Ελεγκτική Επιτροπή εξελέγησαν:

1. Εκ του Συνδυασμού, «ΕΝΩΤΙΚΗ  ΚΙΝΗΣΗ  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ  ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΩΝ  ΑΙΓΙΝΑΣ»

Έλαβε 127 έγκυρα ψηφοδέλτια και εκλέγει για την ελεγκτική επιτροπή 2 έδρες.

   1.        ΡΟΔΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ…. 55
   2.        ΛΑΛΑΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ…. 49
    3.        ΚΟΝΤΟΥΔΑΚΗ-ΚΟΡΟΡΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ…. 32

2. Εκ του Συνδυασμού, «ΕΝΙΑΙΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ  ΑΙΓΙΝΑΣ»

Έλαβε 80 έγκυρα ψηφοδέλτια και εκλέγει για την ελεγκτική επιτροπή 1 έδρα.

   1.        ΣΤΑΘΗ ΕΥΔΟΚΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ… 50
    2.        ΤΖΙΤΖΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ…. 40
    3.        ΑΛΥΦΑΝΤΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ.…19

 

Ως Αντιπρόσωποι  στην Ομοσπονδία

1. Εκ του Συνδυασμού, «ΕΝΩΤΙΚΗ  ΚΙΝΗΣΗ  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ, ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΩΝ  ΑΙΓΙΝΑΣ»

Έλαβε 127 έγκυρα ψηφοδέλτια και εκλέγει 7 αντιπροσώπους στην κυρία ομοσπονδία

   1.        ΣΚΑΛΤΣΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ…. 89
   2.        ΔΡΙΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ…. 61
   3.        ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ  (ΚΑΝΤΗΛΙΕΡΟΣ)…. 59
   4.        ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ…. 53
   5.        ΧΑΛΔΑΙΑΚΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΣΤΑΘΩ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ…. 51
   6.        ΧΕΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ…. 38
   7.        ΚΑΝΕΛΛΑ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  (ΤΙΤΙΝΑ)  του ΑΝΤΩΝΙΟΥ…. 35
    8.        ΛΥΚΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ…. 33
    9.        ΜΠΗΤΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ…. 29
 10.        ΤΖΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ…. 29
 11.        ΤΡΙΜΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ…. 24
 12.        ΡΟΔΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ…. 19
 13.        ΛΑΛΑΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ….19
 14.        ΑΛΕΥΡΑΣ ΑΓΟΡΑΣΤΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ…. 16
 15.        ΚΟΝΤΟΥΔΑΚΗ-ΚΟΡΟΡΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ…. 8

 

2. Εκ του Συνδυασμού, «ΕΝΙΑΙΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ  ΑΙΓΙΝΑΣ»

Έλαβε 80 έγκυρα ψηφοδέλτια και εκλέγει 4 αντιπροσώπους στην κυρία ομοσπονδία

   1.        ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ…. 59
   2.        ΤΖΙΤΖΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ…. 30
   3.        ΤΣΙΡΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ…. 29
   4.        ΣΤΑΘΗ ΕΥΔΟΚΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ…. 28
    5.        ΜΑΡΙΝΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ…. 27
    6.        ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ…. 25
    7.        ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ…. 23
    8.        ΠΙΤΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΡΥΔΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ…. 23
    9.        ΡΟΥΣΣΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ…. 21
 10.        ΑΛΥΦΑΝΤΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ…. 20
 11.        ΠΑΣΧΑ ΣΤΕΛΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ… 19
 12.        ΓΚΑΡΝΕΡ ΝΤΕΗΒΙΝΤ του ΕΡΙΚ…. 18
 13.        ΣΑΧΤΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ…. 18
 14.        ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ….17
 15.        ΑΛYΦΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ….14
 16.        ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ…. 14
 17.        ΚΟΥΝΑΔΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟY….12
 18.        ΧΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ…. 10
 19.        ΛΑΔΑ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ…. 10
 20.        ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ….8

Ο Συνδυασμός «ΕΝΩΤΙΚΗ  ΚΙΝΗΣΗ  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ, ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΩΝ  ΑΙΓΙΝΑΣ» κατέλαβε 6 έδρες του Διοικητικού Συμβουλίου, έναντι του Συνδυασμού, «ΕΝΙΑΙΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ  ΑΙΓΙΝΑΣ» που κατέλαβε 3 έδρες.

Επίσης, ο Συνδυασμός «ΕΝΩΤΙΚΗ  ΚΙΝΗΣΗ  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ, ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΩΝ  ΑΙΓΙΝΑΣ» εξέλεξε 7 Αντιπροσώπους στην Ομοσπονδία έναντι του Συνδυασμού «ΕΝΙΑΙΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ  ΑΙΓΙΝΑΣ», που εξέλεξε 4 Αντιπρόσωπους.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους συμβούλους στα νέα τους καθήκοντα.

Ευχαριστούμε τους επαγγελματίες του νησιού μας για την συμμετοχή τους στις αρχαιρεσίες. Η ψήφος τους και η ενεργή συμμέτοχη τους είναι η δύναμη της Επαγγελματικής Ένωσης.